اخبار

بانک مرکزی آمریکا و ثبت اختراعي برای سیستم تبادل ارز رمزنگاري شده

بانک مرکزی آمریکا ممکن است برای مشتریان خود امكان مبادله ی ارزهاي ديجيتال را فراهم كند و یا حداقل گزینه های خود را باز کند تا آنها علاقه مند شوند.
در یک ثبت اختراع توسط اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده در روز سه شنبه، دومین بانک بزرگ در ایالات متحده یک سیستم مبادله ارز ديجيتال ارائه داد که یک ارز دیجیتال را به یک دیگر تبدیل کرد. علاوه بر این، این سیستم خودکار ميباشد و امكان نرخ دهي بین دو ارز بر اساس داده های خارجی را نيز دارا باشد.
این اختراع یک سیستم سه قسمتي بالقوه را توصیف می کند که در آن قسمت اول یک حساب مشتری است و دو حساب دیگر متعلق به کسب و کار سیستم عامل می باشد. کاربر ارز ديجيتال انتخاب شده خود را از طریق حساب مشتری ذخیره می کند.
حساب دوم، که به عنوان “حساب شناور” نامیده می شود، به عنوان یک حساب نگهداری برای مشتری عمل می کند، در حالی که حساب سوم، حاوی معادل مقدار رمزنگاری ارز است که مشتری آن را تبدیل می کند كه پس انداز تبدیل شده را به حساب اصلی برای خروج سپرده منتقل می کند.
سیستم، پیشنهاد داده ها را از منابع اطلاعات خارجی بر مبادلات نرخ ارز ديجيتال جمع آوری و از این داده ها برای ایجاد نرخ مطلوب خود استفاده می کند.
حق ثبت اختراعات این سرویس برای مشتریان در سطح شرکت می باشد، به این معنی که اگر بانک این پروژه را دنبال کند، به شرکت ها ارائه خواهد داد.
بر اساس اين اختراع:
“شرکت ها ممکن است روزانه تعداد زیادی معاملات مالی را اداره کنند. با پیشرفت تکنولوژی، معاملات مالی با استفاده از رمزنگاری پولی رایج تر شده است كه برای برخی از شرکت ها ممکن است مبادله ارز و اوراق قرضه مفید باشد.”
سیستم پیشنهادی همچنین می تواند معاملات را برای معاملات احتمالی غیرقانونی ارزیابی کند، كه محاسبه نمره ریسک براساس میزان انتقال ارز ديجيتال و سایر اطلاعات موجود بر اساس حق ثبت اختراع ميسر ميباشد.
اين اختراع امكان معاملاتی که غیرقانونی به نظر می رسد را مجاز به پردازش نميكند.
بانک مرکزی آمریکا سالها به دنبال رمزنگاری ارزها بوده است و ثبت اختراع دیگری در سال ۲۰۱۴ برای ایجاد یک سیستم انتقالی با استفاده از رمزنگاری ارز داشته است.
این سیستم به کاربران اجازه می دهد با انتقال پول محلی فرستنده به یک رمزنگاری ارز و ارسال آن به یک ارز خارجی و تبدیل آن به پول مقصد کشور، تبادل ارز صورت گيرد.

منبع: www.coindesk.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *