بلاگ

تاثیر بلاک چین بر صنایع مختلف

در پست قبل در مورد ساختار بلاک چین، مزایا و معایب آن مطالبی ارائه شد و یک مثال در مورد تاثیر بلاک چین در سیستم های ذخیره فایل شرح داده شد. در این پست تاثیر بلاک چین بر برخی از صنایع دیگر بررسی می شود:
• تولید و توزیع انرژی:
نیروگاههای تولید انرژی از بین می روند و تمام کاربران از طریق انرژی خورشیدی اقدام به تولید برق می کنند و هر کس برق مازاد خود را به داخل شبکه می فرستد. با تایید تعدادی کاربران این برق مازاد به مشترکی که نیازمند آن است منتقل می شود. در ضمن هزینه بصورت بیت کوین به فرستنده پرداخت می شود.
• رای گیری:
سیستم رای گیری متمرکز از بین می رود در نتیجه کل پایگاه داده بر روی کامپیوترهای تمام کاربران به اشتراک گذاشته می شود. هر رای توسط تعدادی از کاربران شبکه تایید می شود و سپس در تمام پایگاههای داده ذخیره می شود. هیچ رایی برگشت پذیر نیست. بدین ترتیب تمام سیستم شفاف است و امکان هیچ تقلبی وجود ندارد.
• دولت الکترونیک:
سیستم های متمرکز دولتی از بین می رود و اطلاعاتی از قبیل اطلاعات هویتی شخصی، سوابق جنایی، شهروند الکترونیک و … بصورت غیر متمرکز بر روی سیستم های مختلف ذخیره می شود. هیچ رکوردی قابل ویرایش نبوده و امکان مشاهده پرونده ها در اختیار کسانی است که مجوز آن را دارند.
• خرده فروشی:
بازارهای p2p فعلی منحل شده و بازارهایی ایمن ایجاد می شوند. تراکنشهای خرده فروشی به همراه اطلاعات محصول، حمل و ورودی بارنامه ها بر روی زنجیره بلوکی ذخیره شده و قابل ردگیری است. پرداختها نیز از طریق بیت کوین انجام می شود.
و به همین ترتیب میتوان ساختار صنایعی از قبیل آموزش، صنایع غذایی، زنجیره تامین، مسافرت و هتلداری، بیمه، بهداشت و درمان و … را با تکنولوژی بلاک چین بهبود بخشید و از مزایای ساختار جدید بهره مند شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *