بلاگ

نظرات بزرگان جهان در مورد بلاک چین

تکنولوژی بلاک چین دارای پتانسیل زیادی برای متحول ساختن صنایع است. همین امر توجه بزرگان جهان را به خود معطوف کرده و دولتها و کمپانی های بزرگ را بر آن داشته تا آینده زمینه کاری خود را بر این تکنولوژی طراحی کنند. نظرات برخی از بزرگان را در این پست می خوانیم:
آجای ویچ (Ajay Vij):
سمت: معاون و رییس بخش خدمات مالی شرکت اینفوسیس (Infosys)
“بلاک چین برای جلوگیری از تقلب در معاملات طراحی شد. این تکنولوژی یک پایگاه داده توزیع شده است که هر کس می تواند اعتبار معاملات آن را بررسی کند.”
ریچارد مولدز (Richard Moulds):
سمت: مدیر ارشد شرکت امنیت الکترونیک سیلز (Thales e-Security)
“بلاک چین می تواند باعث افزایش اعتماد مردم به اینترنت شود. بعنوان نمونه علاوه بر گسترش تکنولوژی اینترنت اشیا، پرداختهای مالی آن را نیز انجام دهد.”
گرت استیفنز (Gareth Stephens):
سمت: رییس بخش توسعه طرحها در شرکت انگلیسی جمع آوری اطلاعات جی.بی.جی (GBG)
“بلاک چین یک پلتفرم توزیع شده است که امکان انتقال اطلاعات از جایی به جای دیگر را با امنیت بالا فراهم می کند. نکته اصلی تکنولوژی بلاک چین قدرت بسیار بالا تنظیم خودکار آن است.”
مایکاح وینکلسیکت (Micah Winkelspecht):
سمت: موسس و مدیر شرکت آمریکایی جم (Gem)
“بلاک چین می تواند یک پایگاه داده، نرم افزار یا پروتکل باشد که اطلاعات آن بعد از ذخیره شدن امکان ویرایش و بازنویسی ندارند. این طراحی باعث می شود تا بلاک چین همیشه یک تاریخچه دائمی از اطلاعات داشته باشد.”
دان تپ اسکات (Don Tapscott)
سمت: کارآفرین، نویسنده، مشاور کسب و کار و مدیر عامل شرکت The Tapscott Group
“تکنولوژی تاثیر بسیار زیادی بر جهان آینده خواهد گذاشت و این تاثیر از طریق رسانه‌های اجتماعی، داده‌های عظیم، دانش رباتیک و یا حتی هوش مصنوعی ایجاد نخواهد شد. این تغییرات بزرگ تنها با بلاک‌چین به وجود خواهد آمد”.
هم اکنون بسیاری از دپارتمانهای تحقیق و توسعه و موسسات آینده پژوهی هم اکنون بر روی پروژه های مبتنی بر بلاک چین فعالیت می کنند و در آینده ای نزدیک شاهد انقلابی در اینترنت خواهیم بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *