اخبار

بيتكوين در روزهاي اوج به ۱۳ دلار می رسد

بيتكوين بار ديگر شگفتي ساز شد. قیمت بیتکوین در روز شنبه کاهش یافت، و با بزرگترین كاهش ارزهاي ديجيتال در جهان، (کاهش ۹ درصد در مدت ۲۴ ساعت) ركوردار شد. رخدادي كه از یکشنبه تا کنون شاهد آن بوده ايم كاهش قيمت بيتكوين است و ارزش آن تا ساعت ۴:۰۰ UTC نزدیک به ۱۲ درصد رسيده است.
بیت کوین فقط چند ساعت پس از راه اندازی در مبادله آتی بزرگ،در بالاترين قیمت يعني ۱۷،۱۱۷ دلار در اواخر این هفته، تقریبا با ۲۵ درصد كاهش به قیمت ۱۳،۱۵۲ دلار رسيد. گفتني است که تنها بیت کوین نیست كه كاهش قيمت را داشته است. بگونه اي كه بر طبق داده های CoinMarketCap، بيتكوين فقط یکی از ۵۰ دارایی بازار سرمایه است كه کاهش ۲۴ ساعته را تجربه کرده است.
در زمان انتشار خبر، ارزش کل تمامی اوراق بهادار مبتنی بر معامله، ۸ درصد از قیمتهای اخیر آن، از ۴۰۰ میلیارد دلار به ۳۶۷ میلیارد دلار افت كرده است.
با این حال، این به این معنا نیست که افزايش قيمت وجود نداشته است. نگاهی به آخرین آمار در مدت ۶ ساعت (ساعت ۱۸:۰۰ تا ۲۴:۰۰ UTC) نشان می دهد لیتوکین، بیتکوین و IOTA با وجود کاهش قيمت در روز بازهم بیش از ۵ درصد افزایش یافته است.
اطلاعات بیشتر بيان ميكند اين کاهش به یک بازه كوتاه در بعد از ظهر در روز شنبه (۱۲:۰۰ تا ۱۸:۰۰ UTC) محدود ميشود، اما داده ها از CoinMarketCap نشان می دهد كه نه تنها بيتكوين بلكه پنج مورد از بهترین ارزهاي رمزنگاری در همين مدت کاهش داشته است.

منبع: www.coindesk.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *