بلاگ

معامله گران بیت کوین باید بدانند(بخش اول): تحلیل بنیادی

در حالی که روش های مختلفی برای ارزیابی قیمت بیت کوین وجود دارد، تجزیه و تحلیل اساسی ممکن است برای تعیین ارزش واقعی آن، غیرممکن باشد.
تجزیه و تحلیل اساسی متغیرهای شناخته شده به عنوان اصول اقتصادی و مالی ، برای تعیین ارزش واقعی، امنیت است. كه این از تجزیه و تحلیل فنی متفاوت است، زیرا وجود امنيت در سرمايه گذاري لازمه تصمیم گیری های آگاهانه است.
با این حال، هنگام ارزیابی بیت کوین، سرمایه گذاران علاقه مند به ارزیابی جنبه های تکنولوژی ارزهاي ديجيتال نيز هستند، به عنوان مثال، چگونه ميتوان ارزش ارزهاي ديجيتال را نسبت به ديگر ارزها برآورد كرد.
پس از همه، اگر معاملات ارز دیجیتال با توجه به محدودیت ها، هزینه های بسیار و زمان گیر داشته باشند، می تواند تقاضا را کاهش و به نوبه خود قیمت را کاهش دهد.

قرار دادن اصول پایه

زمانيكه سرمایه گذاران از تجزیه و تحلیل بنیادی برای ارزیابی انواع کلاس های دارایی مانند سهام و ارزهای رايج استفاده می کنند، چندین تحلیلگر ادعا می کنند که استفاده از این روش برای ارزیابی بیت کوین پیچیده تر است.
به عنوان مثال، سرمایه گذاران می توانند سهام شرکت را با نگاه کردن به اقلام خاص موجود در ترازنامه خود، ارزیابی کنند، اما بیت کوین درآمد یا تعداد سود را تولید نمی کند.
یعقوب الیوسف، مدیر عامل صندوق انتقادات و پیشنهادات، در اين باره به CoinDesk گفت: “برای ارزیابی دقیق بیت کوین از جریان نقدی بسیار دشوار است، زیرا شما می توانید برای دارایی های دیگر مانند سهام جنرال موتورز از اصول بنيادي مالي استفاده کنید ولي براي بيت كوين اينگونه نيست.
به گفته چارلز هیتر، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت CryptoCompare، معامله گران علاقه مند به انجام تجزیه و تحلیل بنیادی در بیتکوین، “مجموعهای از معیارهای جدید” را توسعه داده اند.
با این حال، حتی اگر بیکوین به عنوان یک کلاس جدید دارایی توصیف شده باشد، قوانین مشابهی که در مورد ارزهای رايج بيان می شود در مورد ارزهاي رمزنگاری نیز ميتوان استفاده كرد. رئیس Crypto Asset Management گفت: “تمام قوانین اقتصادی به طور کامل براي همه ارزهاي ديجيتال نيز اعمال می شود.”
در نتیجه، او تأکید کرد نقطه شروع برای همه تجزیه و تحلیل ها باید عرضه و تقاضا باشد که قیمت ها را هدایت می کند.
ادامه دارد…
منبع: www.coindesk.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *