اخبار

صندوق CFTC: ارزهاي رمزنگاري متفاوت از هر محصول ديگر

به گفته رئیس آژانس، ارزهاي رمزنگاري ثابت کرده اند که یک چالش منحصر به فرد برای کمیته معاملاتی آینده کالا (CFTC) است.
جورج کریستوفر جیانکارلو، در بیانیه ای که روز گذشته منتشر شد، در مورد خطرات ناشی از رمزنگاری و پیشنهادات اولیه سکه (ICOs) اظهار داشت. سخنان او پاسخ به جی کلاینتون، رئیس کمیسیون اوراق بهادار و بورس (SEC) بود.
جیانکارلو از همتای SEC خود برای تشویق شرکت کنندگان و سرمایه گذاران بازار به “تشخیص خطرات و مسئولیت های قانونی آنها در مورد [ICOs]” قدردانی كرد و گفت:
“من مداوم گفتم که ارزهای رمزنگاري بر خلاف کالایی است که CFTC در گذشته به آن پرداخته است، و من می دانم که آنها برای SEC نیز چالش هایی را مطرح می کنند.”
جیانکارلو اضافه کرد که دو سازمان در رابطه با ارزهای دیجیتال و ICO با یکدیگر ارتباط منظم دارند و به علت مسايل ارزهاي رمزنگاری در دولت ایالات متحده همکاری آنها برجسته تر شده است.
جیانکارلو خاطر نشان کرد که آژانس او نمی تواند به طور موثر مقررات ارزهای دیجیتال را تنظیم کند. او گفت: “بازارهای نقدی و مبادلات بیتکوین نسبتا مبتنی بر بازارهایي هستند که در آنجا CFTC محدود به مجوز قانونی است.”
او با هشدار برای سرمایه گذاران بيان كرد، آنها باید “از نوسانات بازار و ریسک هاي مربوط به ارزهاي رمزنگاري آگاه باشند.”
کلایتون در سخنان خود در تاریخ ۱۱ دسامبر اظهار داشت که SEC هر گونه تاثیر دارایی ها، بر بازار اوراق بهادار ایالات متحده، از جمله ارزهاي رمزنگاری را بررسی خواهد کرد.

منبع:‌ www.coindesk.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *