بلاگ

معامله گران بیت کوین باید بدانند(بخش سوم): تحلیل بنیادی

نقش کلیدی عرضه

برخلاف تقاضا برای بیتکوین می تواند یک مطالعه پیچیده باشد، اما عرضه کمی ساده تر است.
الگوريتم بیتکوین به شكلي برنامه ريزي شده است كه تعداد کل بيتكوين ها به ۲۱ میلیون محدود می کند. و تعداد بیتکوین استخراج شده تا اين تاريخ ۱۶٫۳ میلیون ميباشد. كه علاوه بر این، استخراج بيتكوين باقيمانده جدید نیز با پروتکل بیتکوین تعیین می شود. این الگوريتم به شدت با نظام پولی سنتی متفاوت است که در آن بانک های مرکزی، هر زمان که می خواهند پول را چاپ کنند.
با این حال، علل ديگري وجود دارند که بر عرضه بیتکوین تأثیر می گذارد.
در زمان آغازين بيتكوين، ساتوشی ناکاموتو، بنیانگذار نام مستعار بیتکوین، ظاهرا حدود ۱/۱ میلیون بیتکوین را نگهداری می كرد که بعد از استخراج از بین رفته است. بسیاری مردم از اين بیتکوینها بعنوان “بیت کوین مرده” ياد ميكنند. اما Enneking گفته ، بیکوینی های مرده غیر ممکن است که وجود داشته باشند.
وجود چنين سخناني به این دلیل است که برای چندین سال اول استخراج بیت کوین، پول دیجیتال زیادی وجود نداشت و هنگامی که قیمت شروع به افزايش کرد، داستان و شايعه هاي بوجود آمد كه موسسين آن برای خود مقداري بیت کوین ها نگه داشتند و اين داستانها يك امر معمول بود.
بهر حال، بيتكوين به قسمت هاي كوچكتر تقسيم ميشود كه در بازار معامله ميشود و در حال حاضر بيشتر با اندازه ميلي بيتكوين مطرح ميگردد. هر بيتكوين تا نه رقم اعشار قابل تقسيم است كه با توجه به قيمت هر بيبتكوين، قسمت هاي كوچكتر آن نيز به همان نسبت ارزش دارند. اينكه در آينده هر بيتكوين چقدر ارزش داشته باشد و تعداد كساني كه دارنده حتي يك بيتكوين هستند بسيار محدود خواهد بود، اما بيتكوين هاي خورد شده به راحتي، جوابگوي معاملات تجاري با قيمت بسار كم نيز خواهد بود.

منبع: www.coindesk.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *