اخبار

عربستان سعودی و امارات متحده عربی و تشكيل تيم برای تست ارزهاي رمزنگاري شده

گزارش شده که بانک های مرکزی امارات متحده عربی و عربستان سعودی یک طرح آزمایشی را راه اندازی می کنند که دو موسسه را، برای پرداخت های بین المللی تست می کند.
منابع خبری منطقه ای گزارش داد مبارک رشید المنصوری، رييس بانک مرکزی امارات متحده عربی، این طرح را در نشست صندوق پولی عرب (AMF) اعلام کرد. اگرچه نشست مطبوعاتي روز ۱۳ دسامبر به طور مستقیم به ارزهاي رمزنگاري مربوط نمی شد، اما اشاره بر این موضوع دارد که به طور کلی فنآوری برای بانکداران و تنظیم کننده های مالی اهميت بالايي دارد.
به گفته GDN، المنصوری از اين حركت برای اولین بار در منطقه ستایش کرد.
وی گفت: “این اولین بار است که مقامات پولی دو کشور برای استفاده از تکنولوژی بلاكچین، همکاری می کنند.”
المنصوری این پروژه را به عنوان “دیجیتالی کردن آنچه که ما در حال حاضر بین بانک های مرکزی و بانک ها انجام می دهد” توصیف کرد.
دخالت بانک مرکزی عربستان سعودی قابل توجه است،گرچه به این معنی نیست که آنها تا به امروز در مورد تکنولوژی اظهار نظر نکرده اند اما نشان داد که آنها هم تكنولوژي بلاكچين را زير نظر دارند.
در مقابل، امارات متحده عربی به تعدادی از طرح های خصوصی و دولتی اشاره می كند، از جمله به “شورای جهانی بلاكچين در دبی” اشاره كرد. تعدادی از موسسات مالی در ماه های اخیر استفاده از بلاكچين را مورد بررسی قرار داده اند، از جمله Emirates NBD، که در حال توسعه یک سرویس مبتنی بر بلاكچين برای اعتبار چک های بانکی است.

منبع: www.coindesk.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *