اخبار

گزارش خزانه داری ایالات متحده: ذخیره سازی داده های غيرمتمركز موجب نگرانی های نظارتی می شود

شورای نظارت مالی ثبات مالی خزانه داری ایالات متحده (FSOC) گزارش سالانه خود را در مورد وضعیت بازارهای مالی و اقتصاد کشور در تاریخ ۱۳ دسامبر منتشر کرد.FSOC در سال ۲۰۱۰ پس از تصویب قانون مالیات Dodd-Frank ایجاد و براي نظارت بر خطرات احتمالي در بازارهای ایالات متحده طراحی شده است.
این گزارش جزئیاتی را نشان می دهد که ارزهاي رمزنگاری “روش دیگری برای پرداخت” را ارائه می دهند، و اشاره می کند گرچه بانک ها و سایر ارائه دهندگان خدمات مالی موجود نیز وارد بازار شده اند اما در حال حاضر تنها درصد کمی از جمعیت از آنها استفاده می کنند،.
شورای نظارت بر ثبات مالی در این گزارش خاطرنشان می کند که استفاده از تکنولوژی در مسائل مربوط به تنظیم کننده ها، اطلاعات در یک شبکه توزیع ميشود و نه یک مکان متمرکز.
نویسندگان این گزارش نوشتند:
” هر گونه توسعه ارزهای ديجيتالي و همچنين با توجه به تکنولوژی های توزیع اطلاعات، می توانند خطرات و آسیب پذیری هایی را برای نظارت ایجاد کنند. شیوه های نظارتی فعلی برای سیستم های متمرکز تر طراحی شده بود.”
گزارش FSOC نشان می دهد که در حال حاضر استفاده از ارزهاي رمزنگاري و بلاكچين به طور کلی “کوچک اما در حال رشد” است. در عین حال به نظر می رسد که تاثیر این فنآوری ها بر سیستم مالی گسترده تر خواهد شد و کاربرد آن در پرداخت ها و زیرساخت های مالی مستلزم بررسی دقیق تر است.
“با این حال، با در نظر گرفتن تعداد روزافزون شرکت کنندگان در بازار و موسسات مالی که در این زمینه سرمایه گذاری می کنند، اقدام بموقع و سريع تنظیم کننده های مالی برای نظارت و تحلیل تاثیرات آنها بر ثبات مالی لازم است.”

منبع: www.coindesk.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *