اخبار

وزارت دارايي کویت بیت کوین را به رسميت نميشناسد

وزارت دارايي کویت گفته است که بیت کوین را به رسمیت نمی شناسد و موسسات مالی از تجارت در ارزهاي رمزنگاری ممنوع هستند.
براساس گزارش عرب تایمز، منبعي از اين وزارتخانه توضیح داد که بانک مرکزی کویت به موجب افزایش اخیر قیمت ها، نهادهای مالی، بانک ها و شرکت های وابسته، مجاز به تجارت بیت کوین نيستند.
با این حال، در ادامه افزود که نه وزارت دارايي و نه بانک مرکزی نمی توانند تجارت بیت کوین را به طور کلی تنظیم کنند، زیرا آنها رمزنگاري را به رسمیت نمی شناسند. به گفته منابع، علاوه بر این، تجارت بیت کوین در کنترل مقامات است که از طریق اینترنت مدیریت می شود.
بانک های مرکزی قبلا از وزارت بازرگانی و صنعت درخواست کرده اند تا درمورد خطرات ناشی از ارز دیجیتال اقداماتی را برای اطلاع رسانی به مصرف کنندگان انجام دهند.
“عرب تایم” در ۱۶ دسامبر گزارش داد که شهروندان کویت پس از به دست آوردن دستاوردهای اخیر، “خط مقدم” تجارت بیت کوین هستند. منابع از دفتر دادستانی نشان داد که قانون کویت نمی تواند تجارت آنلاین را منع کند چرا که تحت قوانین “برنامه های الکترونیکی” قرار دارد.
منابع گفتند: “با این حال، درآمد حاصل از بیتکوین که از خارج از کشور به کویت هدایت می شود، به عنوان پول غیرقانونی شناخته می شود، زیرا قانون کویت این ارزها را در نظر نمی گیرد”.
در دیگر نقاط خاورمیانه، بانک مرکزی امارات متحده عربی در ماه فوریه سال جاری اعلام کرد که بیت کوین در این کشور ممنوع نیست. این بیانیه به دنبال انتشار یک چارچوب پرداخت دیجیتال در تاریخ ۱ ژانویه از بانک مرکزی که بیان داشت: “تمام ارزهای مجازی (و هرگونه معاملات آن) ممنوع است” اعلام گرديد.
این بانک در بروزرسانی خود گفت: “این مقررات ارز مجازی را پوشش نمی دهد چونكه به عنوان هر نوع واحد دیجیتالی به عنوان وسیله مبادله، حساب واحد یا یک مقدار ذخیره شده مورد استفاده قرار می گیرد.”

منبع: www.coindesk.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *