اخبار

بانک مرکزی سنگاپور احتیاط را شرط لازم براي سرمایه گذاری بیت کوین ميداند

بانک مرکزی سنگاپور (MAS)، در آخرین نظارت مالی برای صدور مجوز، هشدار در مورد خطرات سرمایه گذاری در ارزهاي رمزنگاري را داد.
وي با اشاره به تشدید اخیر قیمتها در بازارهای رمزنگاری، اعلام کرده است که در صورت سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، «به شدت احتیاط» را به مردم توصیه میکند. این مقام همچنین تأکید کرد که “رگولاتورها، ارزهاي رمزنگاري را تنظیم نمی کند” و سرمایه گذاران باید دقت لازم را داشته باشند.
اداره پولی سنگاپور به عموم مردم توصیه می کند که با احتیاط بسیار عمل کنند و خطرات قابل توجهی را که شامل معاملات رمزنگاري ميشود را درک کنند.”
MAS همچنین اشاره کرد که در سنگاپور هیچ سازمانی وجود ندارد که بتواند سرمایه گذاری های رمزنگاري با “ایمنی و پایداری” حفظ کند.
با این حال بانک مرکزی اضافه کرد ، “اگر یک واسطه رمزنگاری شده یافت که به طور غیرقانونی از رمزنگاری استفاده می کند، عملیات آن می تواند توسط سازمان های اجرای قانون تعطیل شود”.
بیانیه به دنبال هشدار سرمایه گذار قبلی از MAS در مورد خطرات در ارائه سکه های اولیه (ICOs)، منتشر شده مربوط به ماه اوت است.
“اگر مصرف کنندگان با سازمانهایی که توسط MAS تنظیم نشده باشند، مقابله کنند، آنها از حمایت هایی که تحت قوانینی که توسط MAS اعمال می شود، رد می شوند”.
سایر مقامات مالی جهانی از جمله رئیس بانک مرکزی دانمارک ، سرمایه گذاران را نسبت به سرمایه گذاری های ارزهاي رمزنگاري، هشدار دادند.
بانک های مرکزی کشورهای عضو، از جمله هند و روسیه نیز هشدارهای مربوط به سرمایه گذاری های ارزهاي رمزنگاري را منتشر کرده اند.

منبع: www.coindesk.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *