اخبار

دولت بلاروس مالیات شرکت های رمزنگاری را کاهش می دهد

دولت بلاروس قوانین جدیدی را تصویب کرده که بخشی از آنها در تشویق شرکت ها به توسعه در تكنولوژي بلاكچين است.
به گزارش خبرگزاری دولتی بلتا، در روز ۲۲ دسامبر، الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس، یک فرمان توسعه اقتصادی دیجیتال را امضا کرد که استفاده از فنآوری های در حال ظهور مانند بلاكچين را قانوني نمود. همچنین در اين فرمان ارائه مشوق های مالی قابل توجه برای جذب فعالیت های تجاری در اين زمينه اعلام شده است.
این فرمان، که توسط یک شرکت بومي فناوری اطلاعات که از این قانون حمایت می کند، خلاصه شده است، پارک فناوری کشور که بعنوان یک منطقه اقتصادی است را براي پیشرفت ویژه افزایش می دهد که دولت می خواهد به عنوان مركزي برای سرمایه گذاری های تکنولوژیکی و مالی باشد.
یکی از بندهاي اين قانون، بر مبنای حقوقی برای شرکت هایی است که در زمینه توسعه قراردادهای هوشمند، صدور مجوز، معامله و تجارت معادن که همه آنها از پنج سال آتی مالیات بر درآمد است، فراهم می کند.
قانون می گوید:
“گردش مالی و محاسبه سود تا ماه ژانویه ۲۰۲۳ به عنوان اقلام باقیمانده به رسمیت شناخته نمی شود.”
همانطور که در ماه ژوئیه گزارش شد، بانک مرکزی این کشور در حال حاضر راههایی را برای بانک های داخلی در نظر گرفته است تا بلاكچين را به عنوان بخشی از یک سیستم تضمین معامله در نظر بگیرند.
پاول كالور، رییس بانک مرکزی در گزارش دیگری كه امروز منتشر شد، اشاره كرد كه فشار برای پارك فناوری پیشرفته اين است تا به عنوان مكاني برای كسب و كارهای فروشگاهي با استفاده از ارزهاي رمزنگاري باشد.

منبع: www.coindesk.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *