اخبار

رئیس Sberbank: پذیرش بلاكچین می تواند ۱۰ سال طول بکشد

رئیس اسبربانک معتقد است که پیاده سازی بلاكچین در روسیه می تواند تا یک دهه طول بکشد.
اسبربانک، بانک پس‌انداز فدراسیون روسیه، بزرگترین بانک در روسیه و اروپای شرقی بوده و به‌عنوان سومین بانک بزرگ در اروپا شناخته می‌شود.
به نقل از سرویس خبری دولتی TASS، هارمن گرف، رییس هیئت مدیره اسبربانک ، روز پنج شنبه اعلام کرد موسسات می تواند در سال آینده محصولات خود را با استفاده از تکنولوژی بلاكچین به بازار عرضه کنند.
طبق گفته مدیر ارشد بانک اسبربانک، مدت زمان تصویب گسترده تر بلاكچین می تواند خیلی طولانی تر باشد.
گرف گفت:
“اگر ما در مورد روسیه صحبت کنیم، بیشترین تعداد پروژه های اجرا شده در رابطه با بلاكچین را داریم، هرچند که همه آنها در حالت آزمایشی هستند و در حال كسب تجربه زیادی هستيم. شاید در سال ۲۰۱۸ ما بتوانیم برخی محصولات را در مقیاس وسیع معرفی کنیم. تخمین پیاده سازی فناوری بلوکچین ۸ تا ۱۰ سال است. ”
در این مصاحبه، گرف به طور خاص اشاره کرد که استفاده تجاری از بلوک های اتروم می تواند از يك تا دو سال دیگر شروع شود. اسبربانک در اکتبر سال جاري عضو اتحادیه سازمانی اتريم شده است.
وی گفت: “این تکنولوژی هنوز برای اجرای تجاری آماده نشده است، یک سال دیگر، شاید یک سال و نیم یا دو سال دیگر، به طوری که ما بتوانیم از آن استفاده کنیم طول خواهد كشيد.”
همانطور که قبلا گزارش شده، گرف در گذشته پیش بینی کرده بود که زمان بندی طولانی برای تصویب بلاكچين ديده شده است.
در اوایل سال جاری، گرف اظهار داشت که استفاده از بلوک های بانکی توسط بانک ها می تواند فقط “دو تا دو و نیم سال طول بکشد”. در آن زمان، او اشاره کرد که اسبربانک در حال کار بر روی برنامه های کاربردی بلاكچين خود است.

منبع: www.coindesk.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *