اخبار

رئیس سابق FDIC: سیاست های بیت کوین نباید “فریب خورده” باشد

شیلا بیر، رئیس سابق شرکت صندوق بیمه ای ایالات متحده (FDIC)، استدلال می کند که بیت کوین نباید ممنوع شود فقط به این دلیل که “ارزش ذاتی” ندارد.
اما در مقاله ای که این هفته در یاهو به چاپ رسانده می شود، بایر معتقد است سیاست گداري ها باید در جهت حفاظت از سرمایه گذاران باشد. در این پست، بایر توضیح داد که این ارزها همانند بیکوین ایده ای است كه ارزش را به خود اختصاص داده است؛ زیرا مردم برای تجارت نیاز به ابزاري مناسب داشته و بیشتر نياز به اعتماد سازي روانشناسي دارند تا فيزيكي.
وي افزود:
“به جای قضاوت در مورد ارزش خود بیت کوین، آنچه دولت باید انجام دهد ابتدا مطمئن شود که سیاست های ما دیوانگی را تحمل نمی کند.”
در حالی که دیدگاه بیر در حمایت از بیتکوین کاملا متفاوت با سمتهايش به عنوان مشاور مستقل و مدیر پروژه های مرتبط با چندین پروژه مرتبط با ارزهاي رمزنگاري است، اما با توجه به ظرفیت قبلی او به عنوان مقام FDIC، دنبال رويه اي برای اطمینان مالی و ثبات است.
او آژانس را از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ رهبری کرد.
او در ادامه افزود:
“از ابتدای تجارت، انسان، ارزش را برای چیزهایی که ارزش ذاتی آن را به آسانی دیده اند، اعتبار ميدادند. بخصوص در مورد پول، ارزش براي ما صرفا به این معنی است که کسانی که با آنها معامله می کنیم، همان پول را با همان ارزش قبول داشته باشند .”
بایر با اشاره به نمونه های تاریخی که حكومتها در حفظ ارزش ارزهای رايج خود شکست خورده اند، معتقد است که دولت باید بر حصول اطمینان از بازار بصورت منصفانه و آگاهانه، متمرکز شود، که اين امر بدون تقلب، دستکاری و اغراق آمیزي بايد باشد.

منبع: www.coindesk.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *