اخبار

بیتکوین در میان جستجوهای سالانه گوگل

بر اساس اطلاعات منتشر شده گوگل، بیت کوین در جستجوي گوگل بسيار بالا آمده است. همانطور که جستجوی ۲۰۱۷ در غول جستجو مشخص شده است، یک مرور کلی از آنچه که در سال ۲۰۱۷ اتفاق افتاده، بیتکوین رتبه دوم را در رده جهانی به خود اختصاص داده است، که نشان می دهد میزان جستجو برای تکنولوژی بالاتر از سال های سال است و بیشتر از ديگر رویدادهای خبری، از جمله تیراندازی لاس وگاس و خورشید گرفتگی سال جاری، بیشتر صحبت شده است.
به طور مشابه، “نحوه خرید بیتکوین” نیز سومین امتیاز را در فهرست جستجو “چگونه به …” كسب كرده است.
به این ترتیب، اخبار بیتکوین و ارزهاي رمزنگاري در سال ۲۰۱۷ با يك ركورد تاريخي در زميته ارز و بازار بوده است.
همانطور که توسط شاخص قیمت (Bitcoin CoinDesk (BPI نشان داده شده است، قیمت بیتکوین در طول سال ۲۰۱۷، بيست برابر افزایش پیدا کرد و از حدود ۹۰۰ دلار در ماه ژانویه تا قیمت ۱۹٫۷۸۳ دلار در ماه دسامبر افزایش یافت. همچنین سرمایه گذاری بازار بیش از ۶۵۰ میلیارد دلار افزایش یافته که از ابتدای ماه ژانویه تاکنون ۱۷ میلیارد دلار بوده است.
با این حال، آنچه جالب است این است که کاربران خارج از ایالات متحده رتبه کلی بیتکوین را افزایش ميدهند. به عنوان مثال، در یک تجزیه داده های گوگل نشان می دهد کشور ایالات متحده، جستجوهاي مربوط به بیکوین کمتر از آنچه که در برآورد جهانی انجام شده اند، وجود دارد.
در واقع، جستجوی بیت کوین در Google Trends نشان می دهد که کشورهای ديگري که به ارتقا رتبه بيتكوين کمک می کنند، عبارتند از آفریقای جنوبی، اسلوونی، هلند، نیجریه و اتریش، در حالی که ایالات متحده در رتبه شانزدهم قرار دارد.

منبع: www.coindesk.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *