اخبار

وزارت دارایی هند: ارزهاي رمزنگاري مانند طرح های پونزي هستند

دولت هند شک و تردید عمومی خود را نسبت به ارزهاي رمزنگاري دو برابر كرد.
در یک بیانیه جدید که روز ۲۹ دسامبر صادر شد، وزارت دارایی هند هشدار داد که خريداران در برابر خطرات ناشی از معاملات اوراق بهادار با احتياط عمل كنند در حالی که برای مقایسه دارایی های مبتنی بر بلاكچين مانند بیتکوین به طرح های پونزي اشاره كرد.
این بیانیه سوم سال كه سوی یک سازمان دولتی در هند بيان شد، نشان دهنده افزایش سطح نگرانی در میان رؤسای مهم در کشور است. بانک مرکزی هند هشدارهای مشابهی را در سال ۲۰۱۷، یکی در ماه فوریه و دیگری در اوایل این ماه دسامبر، برای افرادی که دارایی های رمزنگاری را حفظ و عرضه می کنند، منتشر کرده است.
با این حال، بیانیه جدید وزیر دارایی بار دیگر نشان می دهد که دولت چگونه به افزایش قیمت جهانی مبادلات مختلف در جهان پاسخ می دهد.
در اين بيانيه آمده است:
قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای مجازی به طور کامل، صرفا گمانه زنی است که منجر به افزایش قیمت و نوسان قیمت آنها می شود. خطر واقعی و خطرناک حباب سرمایه گذاری در نوعی که در طرح های پونزي دیده می شود وجود دارد. ”
وزارت خارجه تأکید کرد که هند هیچ نوع كالايي مورد استفاده را به عنوان اقلام قانونی قرار نمیدهد و هیچ مجوزی در این کشور برای صدور مبادله اوراق بهادار وجود ندارد. به گفته این وزارتخانه، کاربران در صورت سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار، خطرات بالقوه مالی، عملیاتی، حقوقی و امنیتی را، خودشان بر عهده می گیرند.
معلوم نيست اين هشدار چه تاثيري بر معامله گران موجود در بورس اوراق بهادار در هند وارد کند، زیرا داده های CoinMarketCap نشان می دهد که یک معامله گر معروف در هندوستان در حال حاضر حجم معاملات ۱۱۵ میلیون دلاری در عرض ۲۴ ساعت را رقم زده است.
با این حال، آنچه که در هند قابل توجه است، بيانگر بحثي است که چگونه و با چه شرايطي مقررات بايد تنظیم شود. دیوان عالی هند قبلا از سازمان های دولتی مختلف خواست که به یک پرونده آنلاین پاسخ دهند که مستلزم تنظیم مقررات مناسب بر بیت کوین است.
در واقع، در ماه اوت، اشاره کرد که پیشنهاد تنظیم مقررات انتقادی به وزارت مالیه ارسال شده است، اما محتوای و زمان بندی این تنظیم هنوز مشخص نشده است. به همین ترتیب، بیانیه جدید از سوی دولت، هنوز ممکن است یک قانون محدود کننده را نشان دهد.

منبع:‌ www.coindesk.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *